Pro koho je vhodný AXE?

Pro koncového uživatele

Pokud vyrábíte proutěná houpací křesla, jedno jako druhé, nepotřebujete konfigurátor. Pokud ale vyrábíte např. nástavby pro nákladní vozy, kde se všechno přizpůsobuje potřebám zákazníka a strávíte mnohdy několik hodin vypracováním jedné jediné nabídky, kterou následně zákazník odmítne kvůli vysoké ceně, může tato platforma sehrát pro další rozvoj Vašeho prodeje klíčovou roli. S odmítnutími zákazníků přichází nazmar čas. Čím složitější nabídka, tím více času. Kdyby však měl zákazník možnost si sestavu v konfigurátoru vytvořit samostatně, proseděl by sám několik hodin konfigurováním nejrůznějších sestav, aby si ujasnil, že nic z Vaší nabídky nechce anebo by si skutečně vybral optimální řešení (které si, když přijde na věc, na tom samém portálu můžete i objednat).

Výhoda je nasnadě. Nemusíte trávit čas nekonečnými výpočty a děláním nabídek, ale aktivním vyhledáváním potenciálních zákazníků, které můžete motivovat k návštěvě konfigurátoru, kde si nabídky mohou projít sami.

A Vy víte, že nabízíte něco, co se může stát pro zákazníka, hledajícího vhodnou investici pro zhodnocení svých peněz, zcela zásadně inspirujícím impulsem - vybavení lesní pily, moštárny, udírny, atd.. Anebo jste si vědomi, že nabízíte výrobky či služby, které podněcují emoce - vzdušné balony, motorová vodní prkna, pořádání teambuildingových akcí, svatebních obřadů a hostin - a už jen návštěva Vašeho portálu bude natolik pozoruhodným zážitkem, že se doporučení k návštěvě bude šířit mezi přáteli návštěvníků.

Pro smluvního partnera

Partneři jsou prima, protože k Vám mají nějaký vztah, určitý stupeň loajality a Vašim výrobkům rozumí. To zní jako idylka, která ale nebývá tak úplně idylická. Partneři chtějí dobrý produkt, kterému rozumí a dokáží ho zpracovat. Jenže pokud chcete mít hustou síť, musíte dělat kompromisy a pracovat také s lidmi, kteří nejsou rození obchodníci anebo nedokáží vstřebat věci tak, jak byste si představovali. Konfigurátor je věc, se kterou je možné řadu těchto problémů překonat.

V referencích je uveden náš klient, který pomocí konfigurátoru dokázal aktivovat rodinné příslušníky svých partnerů, kteří pomocí platformy dělají nabídky svým zákazníkům, aniž by měli podrobné znalosti o výrobku. Pokud je partnerem fyzická osoba pracující od rána do večera, nemá čas se věnovat administrativním pracem.


Reference

 

Výhody

1.    Do konfigurátoru snadno naprogramujete libovolný produkt. Programovat průvodce může každý, kdo má dobrou logiku. Doplníte texty, obrázky a je hotovo. Do vytváření průvodců můžete snadno vtáhnout větší počet lidí. Někdo píše výborné texty, jiný to umí s grafikou.
2.    Změnit výrobek nebo přidat nový je pak velmi snadné. Nejste závislí na žádném objektovém programátorovi, který má zrovna spoustu jiné práce, dovolenou anebo je nemocný.
3.    Průvodce je možné klonovat. Zatímco jeden průvodce nabízí Váš produkt, ve druhém průvodci, v editačním módu, můžete vylepšovat texty, grafiku anebo přidávat další varianty svého výrobku. Vylepšeným průvodcem nahradíte ten původní několika kliky.
4.    V naklonovaných průvodcích si můžete trénovat vyváření složitějších algoritmů, testovat nejlepší vzhledy obrazovek a také s nimi učit pracovat nové kolegy.
5.    Do konfigurátoru si můžete nahrát svůj ceník součástek vytvořený v tabulkovém procesoru EXCEL. Průvodci pak počítají vše s přesností na haléř.
6.    Konfigurátor je ON-LINE zdrojem správných informací a cen. Všichni lidé, kteří do něj vstupují, mají vždy správné informace a ceny. Nemůže nastat situace, kdy někdo z Vašich partnerů bude prodávat produkt, který bude mít nesprávnou cenu anebo bude v konfiguraci, která se již nevyrábí.

Pokud do schvalovacího procesu úprav průvodců zahrnete přímo výrobu, eliminujete možnost, že byste nabízeli něco, co nejde vyrobit. Možná Vám tento bod připadá legrační, ale pro řadu firem může být tato informace velmi přínosná.

 

.